Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Powrót Kubicy coraz bardziej realny. Polak dostał wstepną propozycję umowy!

02.11.2017 10:29
sport

Robert Kubica jest coraz bliżej powrotu do Formuły 1. Jak sensacyjnie informuje brazylijska dziennikarka stacji UOL Julianne Cerasoli, Polak dostał już propozycję wstępnej umowy z teamem Williamsa!

Robert Kubica fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Zagłosuj

Czy Robert Kubica podpisze kontrakt z Williamsem na sezon 2018?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Brazylijczycy są żywo zainteresowani tym, co dzieje się w brytyjskiej stajni. Felipe Massa, obecny kierowca Williamsa, jest jedynym reprezentantem "Canarinhos" w stawce i walczy o pozostanie w zespole na kolejny rok. 36-latek jest jednak coraz bardziej sfrustrowany postawą Brytyjczyków i naciska, by jak najszybciej podjęli decyzję w kwestii składu na przyszły sezon.

- W ostatnich tygodniach widziałam, że Felipe Massa jest bardzo zdenerwowany tym, w jaki sposób Williams go traktuje. Widać, że ma obawy, że nie pojawi się w przyszłym roku na starcie, choć czuje się wystarczająco konkurencyjny - twierdzi Julianne Cerasoli.

Padła propozycja

To, że Massa chciałby pozostać w Williamsie na przyszły rok, jest oczywiste, ale najciekawsze jest to, co dziennikarka stacji UOL pisze o Robercie Kubicy. Jej zdaniem, krakowianin dostał już wstępną propozycję kontraktu, ale żadne deklaracje nie padły. Podpisu jeszcze nie ma.

- Zespół chce kolejnego testu Roberta Kubicy w Abu Zabi i złożył wstępną propozycję Polakowi, którego kandydatura jest jeszcze bardziej atrakcyjna ze względu na sponsorów, którzy z nim przyjdą. W padoku mówi się, że Kubica nie podpisał jeszcze żadnego kontraktu - uważa Cerasoli. I dodaje, że decyzja raczej nie zapadnie przed GP Brazylii, jak chciałby tego obecny kierowca zespołu.

Jedno miejsce, trzech kierowców

Dziennikarka twierdzi ponadto, że Williams - po rozmowie z Toto Wolffem - ostatecznie porzucił plany pozyskania Pascala Wehrleina. Na jedynego konkurenta Massy i Kubicy wyrósł natomiast Daniił Kvyat, za którym stoi potężny rosyjski kapitał.

Pewne jest, że w sezonie 2018 barw teamu z Grove bronił będzie Lance Stroll.

RadioZET.pl/Powrot Roberta/Sportowe Fakty/UOL/KS

Oceń