Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jest oficjalny komunikat Williamsa! Świetne wieści ws. Kubicy!

22.11.2017 10:47
sport

Robert Kubica weźmie udział w testach Williamsa po GP Abu Zabi! Polski kierowca będzie jeździć wraz z Sergeyem Sirotkinem we wtorek i środę. To kolejny etap walki o angaż w zespole Williamsa na sezon 2018!

Robert Kubica fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Williams potwierdził testy Roberta Kubicy

Powrót Roberta Kubicy do Formuły 1 wciąż nie jest przesądzony. Jest jednak na to ogromna szansa. We wtorek Wiliams potwierdził, że prowadzi z Kubicą zaawansowane rozmowy, w środę ogłosił, że zabiera Polaka na testy organizowane przez dostawcę opon - firmę Pirelli.

Oprócz niego udział w testach weźmie Lance Stroll, który ma pewne miejsce w zespole Williamsa na kolejny sezon, i wspominany Sergey Sirotkin - główny (i jak się okazało jedyny) rywal Kubicy o miejsce po odchodzącym na emeryturę po tym sezonie Felipe Massie.

Kiedy testy Kubicy w Williamsie?

Kubica otrzyma od Williamsa najwięcej czasu na testy w najnowszym bolidzie FW40. Na torze pojawi się we wtorek rano (po nim pojedzie Stroll) i w środę w sesji popołudniowej (przed nim pojedzie Sirotkin).

W oficjalnym komunikacie Williams podkreślił, że jest niezwykle podekscytowany możliwością przeprowadzenia testów z takimi kierowcami - zakontraktowanym na sezon 2018 Strollem, niezwykle doświadczonym Kubicą i obiecującym młodym talentem Formuły 1 Sirotkinem.

Robert Kubica pojedzie na testach Williamsa we wtorek rano (28 listopada) i w środę po południu (29 listopada).

RadioZET.pl/Williams/AN

Oceń