Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dwukrotny mistrz świata uratował topiącego się mężczyznę

09.07.2019 13:22
sport

Filippo Magnini, dwukrotny mistrz świata w pływaniu na dystansie 100 m stylem dowolnym, podczas wakacji na Sardynii uratował topiącego się mężczyznę. - Zrobiłem to, co musiałem - mówi skromnie były już zawodnik. Dodaje, by nie nazywać go bohaterem.

Filippo Magnini uratował topiącego się mężczyznę fot. Filippo Magnini/Instagram

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do zdarzenia doszło w niedzielę. 45-letni Andrea Benedetto, który dwa dni wcześniej wziął ślub, pływał na nadmuchiwanym łabędziu. W pewnym momencie stracił równowagę, wpadł do wody, a silny nurt nie pozwolił mu na samodzielne wydostanie się z pułapki. Jego krzyki usłyszeli ratownicy i inni wczasowicze, ale Magnini pierwszy ruszył z pomocą i wyciągnął mężczyznę na ląd.

- Kiedy do niego dotarłem, nie był nawet w stanie mówić. Trudno było go podnieść na specjalną tratwę, więc położyliśmy go na materacu od ludzi, którzy byli w pobliżu - mówił później Magnini.

Benedetto trafił do szpitala. - Kilka godzin po wypadku dowiedziałem się, że osobą, która uratowała mi życie, był Filippo Magnini. Nie miałem szansy, by podziękować mu osobiście. Mam nadzieję, że kiedyś będę miał taką możliwość - przyznał poszkodowany mężczyzna.

Filippo Magnini - sukcesy

Filippo Magnini zakończył już sportową karierę, ale w jej trakcie zdobywał medale na wszystkich najważniejszych imprezach sportowych. Na swoim koncie ma m.in. dwa tytuły mistrza świata, brązowy medal olimpijski w sztafecie 4x200 m z Ateny w 2004 roku oraz 10 złotych krążków z mistrzostw Europy.

RadioZET.pl/BBC/Onet/KS

Oceń
Tagi