Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Felipe Massa ogłosił zakończenie kariery! Otwarta droga dla Kubicy?

04.11.2017 13:56
sport

Felipe Massa w filmiku zamieszczonym w mediach społecznościowych ogłosił, że po tym sezonie kończy karierę w Formule 1.

Felipe Massa fot. Reporter / EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Brazylijczyk potwierdził to, o czym spekulowano od kilku tygodni. Wcześniej 36-latek domagał się od Williamsa o jak najszybsze ogłoszenie składu kierowców na przyszły rok. Byłemu kierowcy Ferrari zależało na tym, aby informacja pojawiła się przed Grand Prix Brazylii. Jednak ekipa z Grove tego nie zrobiła, dlatego Massa postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W sobotę zamieścił filmik, na którym informuje fanów o zakończeniu kariery.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica zostanie kierowcą Williamsa na sezon 2018?

- W zeszłym roku postanowiłem zakończyć starty w Formule 1, ale jak wiecie, Williams poprosił mnie o ściganie się w jeszcze jednym sezonie. Tym razem to już naprawdę koniec – mówił brazylijski zawodnik.

Massa podkreślił, że weźmie udział w ostatniej rundzie w Abu Zabi. Wcześniej media sugerowały, że Williams może pożegnać się ze swoim kierowcą po zmaganiach na torze Interlagos. Wówczas w ostatnim weekendzie wyścigowym na Yas Marina mógłby wystąpić Robert Kubica.

Brytyjski team wciąż nie ogłosił, kto będzie zespołowym partnerem Lance’a Strolla w sezonie 2018. Największe szanse angażu ma Kubica, który miał już dostać wstępną propozycję kontraktu na przyszły rok.

RadioZET.pl/Autosport/mw

Oceń