Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Massa wściekły na Williamsa za testy Kubicy. Mówi o kłopotach finansowych

09.11.2017 11:35
sport

Felipe Massa pojawił się na konferencji prasowej i udzielił wywiadu brazylijskiej stacji Spor TV, w których skrytykował Williamsa za testy Roberta Kubicy. Kierowca przyznał, że dowiedział się o nich z... mediów.

Felipe Massa fot. AP/EastNews
Zagłosuj

Czy Robert Kubica zostanie kierowcą Williamsa na sezon 2018?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Do momentu ich rozpoczęcia, nic nie wiedziałem. Nikt z zespołu mi o tym nie powiedział. Musiałem dopiero przeczytać o nich w mediach - przyznał Brazylijczyk, który w minionym tygodniu ogłosił zakończenie kariery w F1.

W wielu wywiadach Massa atakował samego Polaka poddając w wątpliwość jego powrót do królowej motorsportu. Teraz przyznał, że w ten sposób naciskał na zespół, by podjęli decyzję w sprawie drugiego kierowcy na sezon 2018 przed GP Brazylii. W odpowiedzi team spotkał się z Massą i poinformował go, iż ma inne plany.

Jednocześnie zdradził, że Brytyjczycy mają problemy finansowe, a to z kolei może oznaczać, że zatrudnią kierowcę z potężnym sponsorem. W takim przypadku rosną szanse Daniiła Kvyata, za którym stoją rosyjscy oligarchowie. Kubica może z kolei liczyć na wsparcie firmy Lotos.

- Prowadziłem rozmowy z Williamsem, który już wcześniej sygnalizował mi, że jego sytuacja finansowa jest bardzo skomplikowana. Dlatego chciałem wiedzieć, czy będziemy nadal podążać jedną ścieżką, czy też nie. Aż w końcu doszło do spotkania, na którym dowiedziałem się, że obierają inną drogę - oznajmił Massa.

Brazylijczyk powiedział, że wg jego "wewnętrznych informacji", w przyszłym roku Williams będzie dysponował bardziej konkurencyjnym autem. Dodał, iż żałuje, że nie jemu będzie dane rozwijać bolid.

RadioZET.pl/Onet/Sportowe Fakty/KS

Oceń