Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

F1 zachwycona powrotem Roberta Kubicy. Laurka dla Polaka

02.01.2019 11:38
sport

- To historia, która cieszy serca kibiców motorsportu na całym świecie - tak Formuła 1 zapowiada sezon 2019 i wielki powrót do ścigania Roberta Kubicy. W marcu polski kierowca Williamsa ponownie stanie do walki o punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Robert Kubica fot. AP/Associated Press/East News
Zagłosuj

Czy Robert Kubica zdobędzie punkty w sezonie 2019?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po raz ostatni Roberta Kubica stanął na linii startowej na zakończenie sezonu 2010 w Abu Zabi. Choć do wyścigu startował z 11. pozycji, zdołał awansować aż na 5. miejsce. Widziano w nim przyszłego mistrza, ale nikt nie przypuszczał, że dwa miesiące później Polak będzie walczył nie o tytuł, ale o życie po wypadku, do którego doszło na trasie rajdu samochodowego.

Kubica wraca do F1

Po dziewięciu latach krakowianin dopiął wreszcie swego - podpisał kontrakt z Williamsem i w sezonie 2019 będzie pełnoetatowym kierowcą brytyjskiej stajni. Bolidy ekipy z Grove należą do najsłabszych w stawce, a zatem o punkty będzie bardzo trudno, ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze. Powrót Roberta Kubicy oznacza, że F1 "odzyskało utraconego mistrza", jak tytułuje Polaka oficjalna strona F1.

- W Grand Prix Australii zobaczymy Roberta Kubicę na linii startu po raz pierwszy od 3045 dni. Wszyscy znamy powody, dla których był on wyłączony ze sportu na tak długo - powody, które nie mają nic wspólnego z brakiem talentu. Ostatnio jego rywal jeszcze z czasów kartingowych nazwał go "jednym z najbardziej utalentowanych kierowców, z jakimi miał przyjemność rywalizować" - czytamy w tekście zatytułowanym "10 rzeczy, które będą ekscytowały fanów F1 w 2019 roku".

- Miejmy nadzieję, że obecność Kubicy w Williamsie u boku mistrza Formuły 2 George'a Russella wzniesie zespół na wyższy poziom - napisano.

Grand Prix Australii odbędzie się 17 marca 2017 roku.

RadioZET.pl/formula1.com/KS

Oceń