Robert Kubica nie wytrzymał i skrytykował Williamsa: Trzeba było to zrobić jesienią, a nie udawać

27.05.2018 16:41
sport

Robert Kubica w ironiczny sposób wypowiedział się na temat swoich kolegów z Williamsa. Krakowianin w wywiadzie dla Eleven odniósł się do Lance’a Strolla i Siergieja Sirotkina, którzy narzekali na…niewygodne fotele w samochodzie.

Robert Kubica fot. Williams Martini Racing/Facebook

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po testach w Hiszpanii 33-latek zebrał bardzo dobre opinie wśród ekspertów. W pewnym momencie pojawiła się informacja, że Polak może rozpocząć negocjacje z zespołem Toro Rosso. Podczas weekendu w Monako, kierowca rozwojowy brytyjskiego zespołu nie wytrzymał i udzielił mocnego wywiadu, w którym odniósł się do postawy podstawowych zawodników ekipy z Grove. Stroll i Sirotkin narzekali na niewygodne fotele w swoich bolidach.

- Uważam, że problemy trzeba rozwiązać w zimie, a nie udawać, że jest wszystko dobrze, żeby politycznie to ładnie wyglądało. Nie mamy za dużego komfortu w tym aucie, ale to było wiadome od listopada. Są pewne rzeczy, które można byłoby poprawić. Nie wiem, jakie oni mają dokładnie problemy. Ja mam swoje, ale ja nie jeżdżę, więc zostawię je dla siebie – mówił Kubica.

Na torze w Monte Carlo, Sirotkin awansował do drugiej części czasówki. Jednak i tutaj krakowianin nie pozostał dłużny.

- Siergiej jest bardzo mocny, ale można było się pokusić o więcej. Mało się poprawiliśmy po pierwszym wyjeździe. Uważam, że bardzo dobrze pojechał, choć słyszałem, że inni mówili, że świetnie.

RadioZET.pl/MW

Oceń