Eurobasket: Trzy kwarty to zbyt mało. Polska przegrała z Francją

05.09.2017 17:20

Przez trzy kwarty polscy koszykarze prowadzili, ale ostatenie przegrali w piątej kolejce mistrzostw Europy z Francją 75:78 (20:13, 14:13, 18:25, 23:27). We wtorek biało-czerwoni zagrają o awans z Grecją.

Polska - Francja fot. PAP
Zagłosuj

Czy Polska pokona Grecję i zagra w dalszej fazie turnieju?

Mike Taylor od początku zapowiadał, że starcie z broniącymi brązowych medali "Trójkolorowymi" nie będzie najważniejsze. Kluczowe będzie starcie z Grecją, a w meczu z Francją da szanse zmiennikom. Przez znaczną część spotkania graliśmy bez klasycznego rozgrywającego, na parkiecie w ogóle nie pojawił się A.J. Slaughter, często dochodziło też do rotacji w "piątce".

Francuzi byli faworytem tego spotkania, ale musieli się bardzo mocno napracować, by ograć niżej notowanego rywala. Pierwsze punkty zdobyli dopiero po 4:55 min przy stanie 9:0. Swoją grę przyspieszyli dopiero na początku drugiej połowy, ale po trzech kwartach wciąż przegrywali 52:21. Prowadzenie w meczu uzyskali na 7 minut przed końcową syreną i choć Polacy zdołali jeszcze wyrównać, to nie postawili kropki nad "i". "Trójkolorowi" wygrali 78:75 i we wtorek zagrają ze Słowenią o 1. miejsce w grupie A.

Po czterech meczach biało-czerwoni mają na koncie tylko jedno zwycięstwo z najgorszą w stawce Islandią. We wtorek Polacy zmierzą się z Grecją, a stawką spotkania będzie awans do kolejnej fazy turnieju. Początek meczu o godz. 16:30.

Polska - Francja 75:78 (20:13, 14:13, 18:25, 23:27)