Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niezłomny Robert Kubica. Wyjątkowy film F1 na rocznicę [WIDEO]

07.08.2017 18:00
sport

Świat Formuły 1 wciąż żyje testami Roberta Kubicy. Na oficjalnym profilu królowej motorsportu pojawił się filmik ukazujący przebieg kariery polskiego kierowcy. Nieprzypadkowo opublikowano go właśnie teraz.

Robert Kubica fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dokładnie 6 sierpnia 2006 roku 22-letni wówczas krakowianin zadebiutował na torze... Hungaroring jako kierowca Formuły 1. Wideo ukazało się na facebookowym profilu F1 dzień wcześniej i spotkało się z ciepłym przyjęciem fanów, nie tylko z Polski.

Po wypadku na trasie Ronde di Andora w 2011 roku Kubica najpierw walczył o życie, potem o uratowanie ręki, a następnie o powrót na tor. Oficjalnie udało się to 2 sierpnia w symbolicznym miejscu, bo właśnie na Hungaroringu. Polak odbył testy w najnowszym bolidzie Renault i nikt nie ma wątpliwości, że zrobił ogromny krok w kierunku wielkiego "come backu".

Na razie pozostają nam wspomnienia, w tym to najmilsze z 2008 roku, kiedy Robert Kubica wygrał jak do tej pory swój jedyny wyścig w Formule 1. Miało to miejsce w Montrealu, rok po dramatycznym wypadku, z którego na szczęście wyszedł bez szwanku.

RadioZET.pl/KS

Oceń