Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Biegacz gołymi rękami zabił pumę. Wcześniej został przez nią zaatakowany

07.02.2019 18:22
sport

Do niecodziennego zdarzenia doszło na terenie stanu Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Jeden z biegaczy-amatorów podczas treningu został zaatakowany przez pumę i tylko sobie znanym sposobem udało mu się wygrać tę walkę.

Biegacz zabił pumę fot. imago stock&people/EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mężczyzna, którego tożsamości nie ujawniono, trenował w rejonie Horsetooth Mountain Open Space. Niespodziewanie został od tyłu zaatakowany przez młodą, ok. 36-kilogramową pumę. Zwierzę poszarpało mu twarz i nadgarstki, ale finalnie to właśnie ono poniosło śmierć. Zdaniem niektórych mediów, biegacz własnymi rękami udusił pumę.

Po incydencie mężczyzna z poważnymi, ale niezagrażającymi życiu obrażeniami samodzielnie dotarł do szpitala i poinformował miejscową policję. Poszkodowany nie usłyszy zarzutów, gdyż uznano, że działał w obronie koniecznej. - Biegacz zrobił wszystko, by ocalić swoje życie. Musiał walczyć tak samo, jak puma - powiedział kierownik parku w Kolorado Mark Leslie.

Ataki pum w Ameryce Północnej

W specjalnym komunikacie poinformowano, że ataki pum w tym regionie zdarzają się niezwykle rzadko. W ciągu ostatnich 100 lat w całej Ameryce Południowej zginęło z tego powodu 20 osób. Od 1990 roku śmierć poniosły trzy osoby, a 16 zostało rannych.

RadioZET.pl/cpw.state.co.us/Independent/KS

Oceń