Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kilkaset osób pobiegło dla mistrza Golloba [GALERIA + WIDEO]

26.04.2017 09:07
sport

Kilkuset kibiców oraz wielkie postaci polskiego sportu, z Robertem Korzeniowskim na czele, wystartowało we wtorek wieczorem w biegu promującym akcję "MistrzJestJeden" na promenadzie Stadionu Narodowego. Inicjatywa miała na celu wsparcie Tomasza Golloba.

Mistrz Jest Jeden na PGE Narodowym fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Najlepszy polski żużlowiec w niedzielę uległ bardzo poważnemu wypadkowi, po którym doznał m.in. urazu kręgosłupa i uszkodził rdzeń kręgowy. Miał też stłuczone oba płuca i zbity mięsień sercowy. We wtorek został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej, ale diagnozy lekarzy wciąż nie są zbyt optymistyczne - Gollobowi grozi niedowład kończyn, a nawet paraliż od klatki piersiowej w dół.

Bieg wsparcie zorganizowali wspólnie m.in. włodarze Stadionu Narodowego oraz obecnego klubu żużlowca GKM Grudziądz, a wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki. W inicjatywie wzięli udział m.in. Robert Korzeniowski oraz minister Witold Bańka. Pojawił się także trener GKM, Robert Kempiński.

- Ciągle zerkam w telefon i chcę zadzwonić do Tomka i przypomnieć mu, że w czwartek mamy trening. Nie mogę uwierzyć, że ten wypadek się zdarzył - mówił szkoleniowiec.

Na elewacji Stadionu Narodowego pojawił się napis Mistrz Jest Jeden.

RadioZET.pl/TVN24/KS

Oceń