Klasa Ewy Bilan-Stoch po nietrafionym pytaniu prowadzącej. Dostała brawa [WIDEO]

07.01.2019 13:14

Ewa Bilan-Stoch z wielką klasą wybrnęła po nietrafionym pytaniu prowadzącej Bal Mistrzów Sportu Pauliny Chylewskiej. Publiczność nagrodziła jej wypowiedź gromkimi brawami.

Ewa Bilan-Stoch fot. PAP/EPA

Żona Kamila Stocha w jego imieniu odebrała nagrodę dla drugiego sportowca Polski 2018 roku. Prowadząca galę Chylewska zapytała ją, czy podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczangu skoczek wciąż wierzył w zdobycie złotego medalu po "nieudanym pierwszym konkursie", w którym zajął czwarte miejsce.

Po chwili ciszy Ewa Bilan-Stoch odpowiedziała: - Nie powiedziałabym, że to był nieudany konkurs. To było czwarte miejsce na igrzyskach olimpijskich, które rozgrywane są raz na cztery lata, więc każdy ze sportowców na sali zdaje sobie sprawę, ile wysiłku kosztuje choćby czwarte miejsce na igrzyskach.

Publiczność nagrodziła jej wypowiedź brawami. Bilan-Stoch w swoich słowach podkreśliła jeszcze, że jej mąż zdobył w 2018 roku Puchar Świata, wygrał Turniej Czterech Skoczni, zdobył medal mistrzostw świata w lotach narciarskich indywidualnie i drużynowo, złoto olimpijskie indywidualnie i brąz olimpijski w drużynie.

Sportowcem Roku 2018 został Bartosz Kurek, mistrz świata w siatkówce i najlepszy zawodnik turnieju.