Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niespodzianki nie było. Andrzej Kraśnicki pozostaje prezesem PKOl

22.04.2017 14:09
sport

Andrzej Kraśnicki został w sobotę ponownie wybrany prezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Był jedynym kandydatem. Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego w Warszawie w głosowaniu tajnym opowiedziało się za nim 137 delegatów, jeden wstrzymał się.

AK fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kraśnicki funkcję tę pełni od 2010 roku. Zastąpił Piotra Nurowskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Cztery lata temu również nie miał konkurenta.

Początkowo jego kontrkandydatem miał być europoseł Ryszard Czarnecki, ale podczas swojego wystąpienia przed głosowaniem zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko.

Kim jest prezes PKOl?

Andrzej Kraśnicki urodził się 31 stycznia 1949 roku w Nidzicy. Uprawiał lekkoatletykę oraz piłkę ręczną. Był graczem AZS Poznań, a w latach 1965-1967 członkiem reprezentacji Polski juniorów i młodzieżowców. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (1971) i kilku szkół zarządzania biznesem.

Od ponad 20 lat jest prywatnym przedsiębiorcą. Posiada biegłą znajomość trzech języków obcych: niemieckiego, rosyjskiego i angielskiego. 1 stycznia 2003 roku objął stanowisko prezesa Polskiej Konfederacji Sportu, które zajmował do 2005 roku.

2 października 2016 roku Kraśnicki po raz czwarty został wybrany na funkcję prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Pełni ją nieprzerwanie od 15 stycznia 2006 roku.

Jego pasją obok sportu jest ochrona środowiska. W 2002 roku otrzymał tytuł "Mecenasa Polskiej Ekologii" nadany przez jury Konkursu "Przyjaźni Środowisku", organizowanego pod patronatem prezydenta RP.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń
Tagi