Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stroje golfistek są zbyt wyzywające? Amerykanie wprowadzają zmiany

18.07.2017 07:30
sport

Amerykańska organizacja zrzeszająca zawodowe golfistki LPGA wprowadziła nowe przepisy dotyczące strojów. Pod groźbą kary w wysokości 1000 dolarów zabronione zostały głębokie dekolty, krótkie spódniczki i leginsy.

Paige Spiranac fot. Facebook/Paige Spiranac
Zagłosuj

Czy uważasz, że wprowadzone zmiany to dobry pomysł?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Spódnica lub szorty muszą być na tyle długie, aby pośladki pozostawały niewidoczne (nawet jeśli zakrywa je bielizna) zarówno, gdy zawodniczka stoi, jak i wtedy, gdy jest pochylona - napisała w mailu do golfistek prezes LPGA Vicki Goetze-Ackerman.

Wspomniana kara finansowa ma być podwajana po każdorazowym naruszeniu wymogów. Zarządzenie to jest szeroko krytykowane.

Zawodniczki podzielone

Niemka Sandra Gal zwróciła uwagę, że krótkie spódniczki obecne są m.in. w tenisie i nikt nie widzi w tym żadnego problemu. Dodała, że może się zgodzić jedynie z zakazaniem noszenia zbyt głębokich dekoltów. Amerykanka Michelle Wie twierdzi z kolei, że wprowadzane regulacje sprawią, że kibice odwrócą się od tego sportu - wielu już teraz uznaje go za nudny i nieatrakcyjny.

- Sportsmenki powinny móc nosić taki strój, w którym czują się komfortowo - napisała z kolei w oświadczeniu brytyjska organizacja "Kobiety w sporcie".

Nowe przepisy popiera m.in. Amerykanka Christina Kim. Częściowo zgodziła się z nimi także uznawana za najseksowniejszą golfistkę świata Paige Spiranac.

- Uważam, że w tych zapisach powinny znaleźć się zarówno zbyt ciasne, jak i zbyt luźne stroje. W obu przypadkach wygląda to nieprofesjonalnie - napisała na Twitterze Amerykanka.

RadioZET.pl/PAP/TVN24/FoxSports/KS

Oceń
Tagi