Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Reprezentant Polski potrącony na pasach. Miał jechać na zgrupowanie przed ME [WIDEO]

02.07.2019 11:16
sport

Alex Koliadych, młodzieżowy reprezentant Polski w kajakarstwie, został potrącony na przejściu dla pierszych w Inowrocławiu. Przez wypadek 21-latek straci mistrzostwa Europy.

Alex Koliadych fot. Instagram/Alex Koliadych

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do zdarzenia doszło w niedzielę 30 czerwca ok. godziny 19. Z komunikatu inowrocławskiej policji wynika, że Koliadych przechodził przez pasy, kiedy wjechał w niego 19-latek kierujący seatem. "Kierowcy pojazdu policjanci zatrzymali prawo jazdy celem orzeczenia środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów" - czytamy.

W sieci pojawiło się nagranie z tego zajścia. Widać na nim, jak auto wjeżdża w przechodnia, a ten wylatuje w powietrze i z dużym impetem spada na drogę. Kajakarz stracił przytomność, ma złamane żebro, otarcia i kilka szwów na głowie oraz plecach. - Uderzenie było potworne, wyleciałem wysoko w górę i upadłem daleko od pasów. Życie uratowała mi walizka i to, że jestem mocno zbudowany - powiedział sportowiec cytowany na stronie poscigi.pl.

Alex Koladych - kim jest?

Alex Koliadych jest Polakiem pochodzenia ukraińskiego. W chwili zdarzenia zmierzał na przystanek autobusowy, z którego miał odjechać na zgrupowanie kadry przed rozpoczynającymi się 11 lipca młodzieżowymi mistrzostwami Europy. 21-latek specjalizuje się w konkurencji jedynek na dystansie 200 m. Z powodu obrażeń jego występ w tej imprezie jest wykluczony.

RadioZET.pl/inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/poscigi.pl/KS

Oceń