Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kolarstwo torowe: Adrian Tekliński mistrzem świata w scratchu [WIDEO]

13.04.2017 15:48
sport

Adrian Tekliński zdobył na torze kolarskim w Hongkongu tytuł mistrza świata w wyścigu scratch. To dwudziesty medal w historii startów Polaków w tej imprezie, a siódmy złoty.

Adrian Tekliński fot. EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tekliński zaatakował siedem okrążeń przed finiszem, uzyskując ponad pół okrążenia przewagi nad rywalami. Utrzymał ją aż do mety. Srebrny medal wywalczył reprezentant Niemiec Lucas Liss, syn nieżyjącego już czołowego polskiego kolarza lat 70. XX wieku Lucjana Lisa, a brązowy - Brytyjczyk Christopher Latham.

To największy sukces w karierze 28-letniego Teklińskiego, zawodnika czeskiej grupy SKC TUFO Prostejov. W ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Saint-Quentin-en-Yvelines pod Paryżem zdobył on w tej konkurencji srebrny medal.

Przed nim mistrzami świata na torze byli: Janusz Kierzkowski na 1 km ze startu zatrzymanego (1973), Benedykt Kocot i Janusz Kotliński w tamdemie (1976), Lech Piasecki na 5 km zawodowców (1988) oraz trzykrotnie Katarzyna Pawłowska - dwa razy w scratchu (2012, 2013) i raz w wyścigu punktowym (2016).

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń