Zamknij

"Wielbłąd" Australijczyków. Pomylili Morawieckiego z mistrzem olimpijskim

16.11.2022 12:47

O eksplozji w Przewodowie głośno jest na całym świecie. Światowe media aż huczą na ten temat. W jednej z australijskich telewizji padła w związku z tym kuriozalna pomyłka. Pomylono premiera Mateusza Morawieckiego ze słynnymi polskim mistrzem olimpijskim.

"Wielbłąd" Australijczyków. Pomylili Morawieckiego z mistrzem olimpijskim
fot. East News

Do eksplozji w Przewodowie w powiecie hrubieszowskim doszło we wtorek 15 listopada po południu. W wyniku wybuchu rakiety zginęły dwie osoby.

- Nie mamy w tej chwili żadnych jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił tę rakietę. Najprawdopodobniej była to rakieta produkcji rosyjskiej, ale to wszystko jest jeszcze w trakcie badania - przekazał prezydent Andrzej Duda.

Australijczycy pomylili Morawieckiego z Kusznierewiczem

O incydencie zrobiło się głośno na całym świecie. Mówiono o nim chociażby w Australii, w tamtejszej stacji ABC News. W tejże telewizji doszło również do kuriozalnej pomyłki prowadzących. Otóż pomylono w niej premiera Polski Mateusza Morawieckiego z... Mateuszem Kusznierewiczem.

Mistrz olimpijski z Atlanty, a także poczwórny mistrz świata w żeglarstwie cieszy się sporą popularnością w Australii. Sport ten wywołuje tam bowiem znacznie większe zainteresowanie niż w Polsce.

Kusznierewicz z funkcją premiera RP nie ma jednak nic wspólnego. Śmiało można zatem stwierdzić, że Australijczykom przydarzył się szokujący wręcz "wielbłąd". Zobaczcie sami:

RadioZET.pl/Tygodnik NIE