Zamknij

Strzelanina w USA. 22-latek zabił trzech zawodników

15.11.2022 11:33

Futboliści uniwersyteckiej drużyny z Wirginii: D'Sean Perry, Devin Chandler i Lavel Davis Jr zginęli w strzelanie, do której doszło w szkolnym autobusie. W związku ze sprawą zatrzymano podejrzanego 22-letniego Christophera Darnella Jonesa Jr.

Futboliści zabici w USA
fot. Facebook/Virginia Cavaliers

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 22:30 czasu miejscowego, gdy uczniowie Uniwersytetu Wirginia w Charlottesville wrócili z wycieczki do teatru w Waszyngtonie. W autobusie szkolnym 22-latek otworzył ogień i zabił trzy osoby, a dwie ranił. Stan jednego z poszkodowanych jest krytyczny.

Rektor uczelni Jim Ryan przekazał później, że w strzelaninie zginęli zawodnicy uniwersyteckiej drużyny futbolu amerykańskiego Cavaliers: D'Sean Perry (student czwartego roku), Devin Chandler (drugi rok) i Lavel Davis Jr (trzeci rok). Nazwisk postrzelonych uczniów nie ujawniono.

Zatrzymano podejrzanego

"Nasze serca są złamane z powodu utraty trzech członków naszej społeczności" - napisał w komunikacie Ryan. "Jako matka trójki dzieci łączę się w bólu z rodzicami i rodziną zamordowanych. Modlę się o pokój i nadzieję dla nich" - dodała dyrektor Carla Williams.

Szef policji uniwersyteckiej Timothy Longo przekazał, że sprawcę zidentyfikowano jako 22-letniego Christophera Darnella Jonesa Jr., byłego zawodnika Cavaliers. Zatrzymano go następnego dnia ok. godz. 11 w hrabstwie Henrico w Richmond. Nie stawiał oporu. Motywy jego działania na ten moment nie są znane.

Podejrzany najpewniej usłyszy zarzut potrójnego morderstwa drugiego stopnia i użycia broni palnej w celu popełnienia przestępstwa. Tej tragedii można było uniknąć. Już w 2021 roku Jones chwalił się znajomym, że posiada broń. Ci złożyli zawiadomienie do władz uczelni, ale nie wyciągnięto wobec niego konsekwencji.

RadioZET.pl/nbcnews.com