Zamknij

Otwarcie siłowni wcześniej niż zapowiadano. Premier podał datę

Paweł Żurek
12.05.2021 13:40
Siłownie będą otwarte wcześniej niż zapowiadano. Premier podał datę
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Otwarcie siłowni odbędzie się wcześniej, niż pierwotnie zapowiadał minister Adam Niedzielski. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że ze względu na obecną sytuację w szpitalach, rząd przyspiesza otwarcie kilku branż, w tym m.in. fitness.

Otwarcie siłowni zostało zaplanowane na 28 maja. Od tego dnia kluby i lokale fitness mogą wpuścić wszystkich chętnych. Wciąż jednak będą obowiązywały ograniczenia: w przypadku siłowni, klubów fitness i solariów jest to 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Według wcześniejszego planu znoszenia obostrzeń, otwarcie siłowni miało odbyć się 29 maja. Termin został jednak przesunięty o jeden dzień. - Branża sportowa - baseny, siłownie, kluby fitness - będzie mogła w reżimie sanitarnym wznowić działalność 28 maja, czyli o jeden dzień wcześniej niż zakładał to dotychczasowy harmonogram - stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Otwarcie siłowni wcześniej niż zakładano. Premier podał datę

Premier Mateusz Morawiecki poinformował też, że od 28 maja na wydarzenia sportowe może zostać wpuszczonych 250 osób. Do tego działalność wznowią baseny, kryte obiekty sportowe i aquaparki. Dopuszczalna liczba osób, które z nich skorzystają, ma wynosić do 50% łącznego obłożenia.

Od 28 maja zostaną też otwarte parki rozrywki na świeżym powietrzu, również z obłożeniem 50 procent.

RadioZET.pl/