Zamknij

Krzysztof Piątek: AC Milan, wzrost, wiek, waga, statystyki w FIFA 19

Weronika Domoradzka
24.01.2019 11:23
Krzysztof Piątek: AC Milan, wzrost, wiek, waga, statystyki w FIFA 19

Krzysztof Piątek. Kim jest polski napastnik, który przeszedł z włoskiej Genoi do AC Milan za 35 milionów euro. Tym samym, stał się najdroższym polskim piłkarzem w historii.  Podajemy wiek, wzrost, wagę, Instagrama oraz statystyki nowego napastnika AC Milan w grze FIFA 19.

Kim jest Krzysztof Piątek? Krzysztof Piątek w AC Milan. Podajemy wiek, wzrost, wagę oraz statystyki FIFA 19 napastnika, który przeszedł do AC Milan za 35 milionów euro. 

Krzysztof Piątek w Milanie

Krzysztof PiątekAC Milan zagra z numerem 19 - taką informację podał w środę 23 stycznia włoski klub.  W AC Milan Krzysztof Piątek zastąpi Gonzalo Higuaina, który trafił do Chelsea. Rywalem do gry w pierwszym składzie dla polskiego napastnika będzie m.in. Patrick Cutrone, napastnik młodzieżowej reprezentacji Włoch.  

>> Oficjalnie: Krzysztof Piątek piłkarzem Milanu!

Życiorys Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek karierę rozpoczynał w w Niemczance w Niemczy, skąd przeszedł do Lechii Dzierżoniów. W wieku 17 lat zadebiutował w III lidze. W 2012 przeszedł do Zagłębia Lublin. W barwach „Miedziowych” zadebiutował w Ekstraklasie.

Po czterech latach od transferu Krzysztof Piątek został sprzedany do Cracovii za 500 tys. euro. W barwach „Pasów” rozegrał 65 spotkań i strzelił 32 bramki.

Na początku czerwca 2018 roku Krzysztof Piątek za 4 miliony euro przeszedł do Genoi CFC, dla której w pierwszym, towarzyskim meczu strzelił pięć bramek i zaliczył asystę. W swoim debiutanckim meczu w Pucharze Włoch trafił do bramki czterokrotnie, a w pierwszych pięciu meczach ligowych trafiał do siatki w każdym spotkaniu. Tym samym stał się pierwszym zawodnikiem po Andriyu Szewczence, który w swoim debiutanckim sezonie strzelił bramkę w każdym ze swoich pierwszych pięciu meczów.

>> Krzysztof Piątek podpisał kontrakt z Genoą CFC

Krzysztof Piątek: Real Madryt, Barcelona

Polaka szybko wypatrzyli skauci zagranicznych klubów. Mówiło się o zainteresowaniu Realu Madryt, który szukał zmiennika dla Karima Benzemy. Jednak żadna oficjalna oferta nie wpłynęła do władz Genoi. Krzysztofa Piątka wymieniało się także jako potencjalnego zmiennika Luisa Suareza z Barcelony. Genoa jednak nie otrzymała żadnej oferty z Katalonii.

>> Genoa potwierdza rozmowy z Realem Madryt ws. Piątka

FIFA 19: statystyki Krzysztofa Piątka

W najnowszej odsłonie gry FIFA 19 statystyki Krzysztofa Piątka to m.in. szybkość biegu -75, przyspieszenie - 74, ustawianie się - 72, wykańczanie akcji - 71, moc strzału - 72 i strzały z daleka - 63. Łącznie, Polak otrzymał 70 punktów za wszystkie umiejętności. 

Krzysztof Piątek: wzrost, waga, wiek

Krzysztof Piątek ma 23 lata. Urodził się 1 lipca 1995 roku. Ma 183 centymetry wzrostu i waży 77 kilogramów. 

Instagram Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek swoimi wyczynami na boisku, a także zdjęciami z treningów lub meczów dzieli się na Instagramie. Pokazuje tam także fotografie swojej narzeczonej - Pauliny Procyk. 

RadioZET.pl/Krzysztof Stanowski/wikipedia/PZ