Kolejne zwycięstwo koszykarzy, Polska górą w starciu ze Szwajcarią

10.11.2022 21:56

Koszykarze reprezentacji Polski pokonali Szwajcarię 79:64 (17:15, 15:22, 27:8, 20:19). Mecz odbył się w ramach 3. kolejki grupy E prekwalifikacji mistrzostw Europy 2025.

Polska - Szwajcaria

Polacy rozpoczęli zmagania w drugiej rundzie od porażki 69:72 z Chorwacją. Potem jednak zwyciężyli w starciu z Austrią 91:55, a teraz dołożyli do tego wygraną w spotkaniu przeciwko Szwajcarii.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Pierwszą kwartę biało-czerwoni wygrali zaledwie różnicą dwóch punktów, w drugiej natomiast przegrali i to dość wysoko - 15:22. Dużo lepiej zaprezentowali się w drugiej połowie. Trzecią kwartę wygrali aż 27:8, w czwartej byli lepsi 20:19.

Polacy pewni gry w mistrzostwach Europy 2025

Biało-czerwoni trafili do preeliminacji ME 2025, bowiem nie udało im się zakwalifikować do drugiego etapu eliminacji MŚ 2023. We wrześniu, podczas finałów mistrzostw Europy w Berlinie, ogłoszono, że Polska będzie jednym z gospodarzy fazy grupowej w 2025 roku, a to z kolei oznacza, że ma zapewniony udział w turnieju finałowym.