Mocny skład reprezentacji Polski na mecz z Australią

Andreas Nicolaides
16.04.2018 16:24
Mocny skład reprezentacji Polski na mecz z Australią
fot. PAP/EPA

Towarzyski mecz żużla Polska - Australia odbędzie się już 1 maja. Trener Marek Cieślak powołał na to spotkanie sześciu zawodników: Jarosława Hampela, Przemysława Pawlickiego, Patryka Dudka, Krzysztofa Kasprzaka, Macieja Janowskiego i Bartosza Zmarzlika.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Starcie w Australijczykami będzie pierwszym sprawdzianem biało-czerwonych przed turniejem Speedway od Nations, który zastąpił rozgrywany do tej pory Drużynowy Puchar Świata. Gospodarzem nowej formuły drużynowych mistrzostw świata będzie Wrocław, a impreza odbędzie się w dniach 8-9 czerwca.

Żużel: mecz Polska - Australia

Cieślak na towarzyski mecz powołał najsilniejszy skład - czwórkę uczestników Grand Prix - Przemysława Pawlickiego, Dudka, Janowskiego i Zmarzlika oraz dwóch medalistów cyklu - Kasprzaka i Hampela. W drużynie, która rok temu wygrała w Lesznie Drużynowy Puchar Świata, zabrakło tylko Piotra Pawlickiego. Kapitan Fogo Unii obecnie przechodzi rehabilitację po kontuzji stawu skokowego.

Spotkanie w Pile będzie trzecią potyczką pomiędzy obiema reprezentacjami w ostatnich latach. W 2014 roku, podopieczni Cieślaka pokonali Australijczyków 54:39. W poprzednim sezonie w Krakowie biało-czerwoni zwyciężyli 49:41.

Skład Polski na mecz Polska - Australia

Trener rywali Mark Lemon wkrótce ogłosi skład swojej reprezentacji. Jak poinformowali organizatorzy, na pewno nie zabraknie mistrza świata Jasona Doyle'a.

Bilety są już dostępne i kosztują 30 (normalne) oraz 20 zł (ulgowe).

RadioZET.pl/PAP/AN