Ekstraliga żużlowa: Kibice solidarni z Gollobem, szykują specjalną oprawę

Andreas Nicolaides
26.04.2017 16:30
Stal Gorzów
fot. PAP

Podczas niedzielnego meczu żużlowej ekstraligi w Gorzowie Wlkp. pomiędzy Cash Broker Stalą i ROW-em Rybnik kibice zamierzają wyrazić solidarność z przebywającym w szpitalu byłym zawodniku miejscowego klubu Tomaszem Gollobem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Stowarzyszenie kibiców „Stalowcy” zapowiada przygotowanie specjalnej oprawy dedykowanej Gollobowi. Ma to być m.in. "fana", czyli duża flaga sektorowa i inne akcenty. Natomiast klub stara się o zgodę na umieszczenie na motocyklach hasła ze słowami otuchy i wsparcia dla wychowanka bydgoskiej Polonii.

- Chodzi o hasła typu "mistrz jest jeden" czy "jedziemy dla Tomka". Zależy nam na tym, żeby każdy żużlowiec - naszej i przyjezdnej drużyny - miał takie hasło przy sobie, by było one widoczne podczas zwodów. Potrzebna jest jednak do tego zgoda obu klubów - podkreślił Jacek Gumowski z KS Stal Gorzów.

Prezes Stali Ireneusz Zmora powiedział PAP, że klub jest gotowy do wsparcia Golloba. Zaznaczył jednak, że na razie trudno określić, jaka forma pomocy będzie mu potrzebna.

- Kiedy będzie pewność, jakiej pomocy potrzebuje Tomasz Gollob, wówczas włączymy się we wszelkie inicjatywy związane ze wsparciem go na drodze do powrotu do pełni zdrowia. Tomasz to ważna postać w historii naszego klubu, to tutaj sięgał po tytuł indywidualnego mistrza świata - dodał Zmora.

Gollob był zawodnikiem gorzowskiej Stali przez pięć lat - od 2008 do 2012 roku. W tym czasie wywalczył z drużyną dwa medale mistrzostw Polski – brązowy w 2011 r. i srebrny rok później. Podczas startów w barwach Stali sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza świata, wygrywając cykl Grand Prix w 2010 r.

Do żużlowców z Gorzowa smutna wiadomość o groźnym urazie Golloba dotarła w Grudziądzu, gdzie mieli zmierzyć z jego drużyną - GKM-em. Niedzielne spotkanie nie doszło jednak do skutku z powodu deszczu. Nowy termin meczu został wyznaczony na 16 lipca.

46-letni Gollob w niedzielne przedpołudnie miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi.

Jak wykazały badania w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Jeszcze w niedzielę przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. We wtorek został z niej wybudzony.

RadioZET.pl/PAP/AN