Zamknij
Ryszard Szurkowski
14 Zobacz galerię
fot. ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER/EastNews

Ryszard Szurkowski, Adam Musiał, Diego Maradona, Gerd Mueller, Paolo Rossi - to tylko niektórzy ze sportowców, którzy zmarli w okresie od 1 listopada 2020 roku do 1 listopada 2021 roku. Dziś (1.11) wspominamy tych, których nie ma już wśród nas.

Wszystkich Świętych 2021: tego dnia wspominamy świętych, natomiast dzień wszystkich zmarłych obchodzimy 2 listopada. Drugiego dnia listopada idziemy jednak normalnie do pracy, dlatego w polskiej tradycji to właśnie 1 listopada odwiedzamy groby naszych bliskich i wspominamy tych, których nie ma już z nami.

W minionych dwunastu miesiącach świat sportu przeżywał trudne chwili i stracił co najmniej kilka ikon. W Polsce nieodżałowaną stratą było odejście najlepszego kolarza w dziejach, dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego i 4-krotnego triumfatora Wyścigu Pokoju Ryszarda Szurkowskiego czy legendy piłkarskiej reprezentacji Polski, brązowego medalisty mistrzostw świata w 1974 roku, Adama Musiała. Ponadto opłakiwaliśmy śmierć Diego Maradony, Gerda Muellera, Paolo Rossiego czy Gerard Houllier.

Zmarli sportowcy 2021

W ostatnim roku zmarli ponadto m.in. indywidualny mistrz świata w jeździe na żużlu Zenon Plech, pierwsza kobieta, która samotnie opłynęła świat na jachcie żaglowym Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, były szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Jacques Rogge czy Roger Hunt, piłkarski mistrz świata z reprezentacją Anglii w 1966 roku.

RadioZET.pl/PAP/pp/ sab/ pat/