Zamknij

Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Kto jest faworytem 8. edycji biegu?

25.02.2022 14:30
Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Faworyci 8. edycji Memoriału
fot. Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Już 26 lutego w Karpaczu ruszy Zimowy Ultramaraton Karkonoski - memoriał ku czci Tomka Kowalskiego, himalaisty, który zginął w 2013 roku podczas zimowej wyprawy na Broad Peak. Sprawdzamy, kto jest w gronie faworytów do zwycięstwa w tegorocznym biegu.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających ultramaratonów w Polsce. Trasa biegu liczy 50 kilometrów. Przebiega przez cały grzbiet Karkonoszy – Szrenicę, Śnieżne Kotły, Śnieżkę aż do centrum Karpacza, gdzie znajduje się meta. W tegorocznym ZUK-u wystartuje ok. 400 biegaczy.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Kto jest w gronie faworytów do zwycięstwa?

Na oficjalnej, facebookowej stronie ultramaratonu organizatorzy typowali, którzy biegacze według nich mają największe szanse na podium podczas tegorocznego ZUK-a. W tym gronie znaleźli się byli zwycięzcy tego ultramaratonu i innych biegów.

W gronie wytypowanych jest m.in. Maciej Dombrowski, zwycięzca ostatniego ZUKa (2020 r.), Biegu Rzeźnika i Biegu 7 dolin 2020, Tomasz Skupień (II m-ce na ZUKu w 2020), Michał Rajca - zwycięzca ZUKa w latach 2017, 2018 i 2019, oraz Roman Ficek - zwycięzca Tatra Fest Bieg w 2021.

Więcej informacji na stronie: www.ultramaratonkarkonoski.pl

Zimowy Ultramaraton Karkonoski
fot. Materiały organizatora
Zimowy Ultramaraton Karkonoski
fot. Materiały organizatora

RadioZET.pl/Materiały organizatora