Zamknij

Wybory online w Polskim Związku Biathlonu. Były prezes wraca na stanowisko

04.04.2020 15:09
Zbigniew Waśkiewicz prezesem PZBiath
fot. PAP

Zbigniew Waśkiewicz został wybrany prezesem Polskiego Związku Biathlonu podczas sobotniego nadzwyczajnego zjazdu federacji, zorganizowanego w systemie online. Był jedynym kandydatem, poparł go komplet 36 głosujących.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wybory w połowie kadencji były konieczne ponieważ dotychczasowa szefowa związku Dagmara Gerasimuk została 1 marca pierwszym w historii dyrektorem rozwoju Międzynarodowej Unii Biathlonu (IBU) i musiała złożyć rezygnację z funkcji w Polsce.

Waśkiewicz, wraz z dotychczasowym zarządem, będzie rządził do końca obecnej kadencji, do 2022 roku.

- Mam nadzieję, że unikniemy sporów, konfliktów, a będziemy tylko pracowali, aby wszystkim – od najmniejszego klubu i najmłodszego zawodnika, do najstarszego seniora, walczącego o medale – było dobrze – nowy prezes.

PZBiath: Waśkiewicz zastąpi Gerasimiuk

Gerasimuk była prezesem od czerwca 2014, kiedy zastąpiła Waśkiewicza, który kierował federacją przez osiem lat, a zrezygnował obejmując funkcję prezesa piłkarskiego Górnika Zabrze. Ponownie została wybrana w 2018 roku.

Waśkiewicz w przeszłości najpierw był przez dwa miesiące wyznaczonym przez ministra sportu kuratorem związku, a od 30 września 2006 - przez dwie kadencje - prezesem. Łączył przez większość tego okresu kierowanie federacją i katowicką AWF, której był rektorem. Obecnie nadal jest pracownikiem naukowym uczelni, ostatnio pełnił funkcję dyrektora sportowego PZBiath.

RadioZET.pl/PAP