Zamknij

Zawodnik NFL nagrał wideo z bronią w ręku. Myślał, że ktoś chce go zabić

25.11.2021 12:08

Everson Griffen, obrońca drużyny NFL Minnesoty Vikings, nagrał niepokojące wideo ze swojego domu. Twierdził, że ktoś się do niego włamał i próbuje go zabić, dlatego wziął w dłoń broń i oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Interweniowała policja.

Everson Griffen
fot. Twitter/screen

Everson Griffen od 11 lat występuje w National Football League (NFL), najlepszej lidze futbolu amerykańskiego na świecie. W 2010 roku został wybrany w drafcie przez Minnesotę Vikings i reprezentuje jej barwy do dziś, z 12-miesiączną przerwą na grę w Dallas Comboys i Detroit Lions. Jest obrońcą.

Zawodnik, który 22 grudnia będzie obchodził 34. urodziny, w 2018 roku mieszkał w domu przeznaczonym dla osób wychodzących z odwyku. Miał problemy z alkoholem, zdiagnozowano również u niego zaburzenia natury psychicznej. Niewykluczone, że właśnie to było powodem niepokojącego zachowania Griffena w środowy poranek.

Nagrał WIDEO z bronią w ręku. Zawodnik NFL zagrożony?

Everson Griffen opublikował w sieci nagranie, w którym twierdził, że w jego domu kręcą się osoby czyhające na jego życie. W ręku trzymał broń - pistolet Wilson 45. Po godzinie 3 nad ranem zadzwonił pod numer alarmowy, a funkcjonariuszom przekazał, że oddał kilka strzałów ostrzegawczych, ale nikogo nie zabił. Ponadto wysyłał smsy do swojego agenta z prośbą o pomoc.

"Do godziny 7 rano prawnicy i psychologowie z jego klubu byli w stałym kontakcie z Griffenem, który nie chciał opuścić swojej rezydencji. W tym czasie stróże prawa upewnili się, że mężczyzna jest sam w pomieszczeniu i próbowali rozwiązać tę sytuację" - napisano w komunikacie policji w Minnetriście.

Jego klub zapewnił mu wsparcie i poinformował, że będzie monitorował stan swojego podopiecznego. Nagranie zostało usunięte z mediów społecznościowych Griffena.

RadioZET.pl/rt.com