Zamknij

Mistrz olimpijski przyznał się do pedofilii. "Niektórych gwałtów nie pamięta"

14.12.2021 22:21
Yannick Agnel
fot. imago sportfotodienst/Imago Sport and News/East News

Dwukrotny francuski mistrz olimpijski w pływaniu Yannick Agnel przyznał się do uprawiania seksu z 13-latką. - Wyznał, że żałuje. Miał jednak problemy z zapamiętaniem niektórych gwałtów, o które był oskarżony - powiedziała prokurator zajmująca się sprawą sportowca.

Kilka dni temu świat obiegła skandaliczna informacja o ekscesach dwukrotnego mistrza olimpijskiego, Yannicka Agnela. Francuz został w czwartek zatrzymany w swoim domu pod zarzutem gwałtu na nieletniej. Śledztwo w tej sprawie wszczęto po zeznaniach ofiary pływaka. Do przestępstwa miało dojść w Miluzie w latach 2014-2016.

Jak doniósł we wtorek dziennik "L'Equipe", sportowiec przyznał się do zarzuconych mu czynów. Potwierdziła to gazecie prokurator okręgu Miluza, Edwige Roux-Morizot.

Yannick Agnel przyznał się do pedofilii. "Niektórych gwałtów nie pamięta"

- Yannick Agnel zdawał sobie sprawę z istotności zarzucanych mu czynów. Wyznał, że ich żałuje. Miał jednak problemy z zapamiętaniem niektórych gwałtów, o które był oskarżony - powiedziała.

29-letni obecnie Agnel wywalczył w 2012 roku w Londynie dwa złote medale olimpijskie - na 200 m st. dowolnym i w sztafecie 4x100 m st. dowolnym. Rok później zdobył złote krążki w tych samych konkurencjach podczas mistrzostw świata.

W 2016 roku zakończył karierę i zajął m.in. e-sportem.

RadioZET.pl/L'Equipe, PAP