Zamknij

Tomasz Gollob wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej [NOWE FAKTY]

Krzysztof Sobczak
24.04.2017 09:44
Szpital
fot. PAP

Tomasz Gollob, który w niedzielę uległ bardzo poważnemu wypadkowi na treningu przed zawodami motocrossowymi, został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i oddycha za pomocą respiratora - informuje TVN24.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Najlepszy polski żużlowiec w historii jeszcze w niedzielę przeszedł trzygodzinną operację. Neurochirurg prof. Marek Harat, który wielokrotnie stawiał na nogi Golloba, tym razem nie miał dobrych informacji. Mówił, że zawodnikowi grozi niedowład bądź paraliż od klatki piersiowej w dół. Ma to związek z uszkodzeniem rdzenia kręgowego i złamaniem kręgu TH7 znajdującego się w części piersiowej kręgosłupa.

Zobacz także

Oprócz urazów kostnych, Gollob doznał obustronnnego stłuczenia płuc. Z tego względu został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej i oddycha za pomocą respiratora. Pod koniec tygodnia ma zostać wybudzony.

Jest nadzieja

Na antenie stacji TVN24 do urazu Tomasza Golloba odniósł się neurochirurg dr Artur Zaczyński.

- Nieprzerwany rdzeń daje szansę na rehabilitację. Przerwanie niweluje jakiekolwiek myślenie perspektywiczne, że rehabilitacja może przynieść efekt. Jeśli dojdzie do zupełnego zerwania takiego kabla, jakim jest rdzeń, to te części już się nie połączą - mówił.

Zaznaczył jednak, że dokładne rokowania poznamy dopiero po wybudzeniu żużlowca ze śpiączki.

RadioZET.pl/TVN24/KS