Zamknij

Prokuratura oczekuje na materiały z policji ws. wypadku Golloba

Andreas Nicolaides
25.04.2017 13:30
Tomasz Gollob
fot. East News

Prokuratura Rejonowa w Chełmnie oczekuje na materiały z Komendy Powiatowej Policji w sprawie wypadku Tomasza Golloba. - Po otrzymaniu informacji podejmiemy decyzję czy wszcząć śledztwo - powiedział PAP p.o. zastępcy prokuratora rejonowego Adam Lubiński.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Materiały zostaną przesłane do prokuratury w celu oceny zasadności wszczęcia śledztwa. Decyzja zapadnie w ramach pełnienia nadzoru nad postępowaniem przygotowawczym. Termin przesłania informacji to pięć dni od momentu zdarzenia. Postępowanie dotyczy odniesionych przez żużlowca Tomasza Golloba obrażeń w trakcie zawodów motocrossowych na torze w Chełmnie. Będziemy prowadzili postępowanie wielowątkowo. Weryfikowany jest sprzęt, jak również przebieg zawodów - dodał Lubiński.

W szpitalu wojskowym w Bydgoszczy rozpoczął się proces wybudzania Golloba ze śpiączki farmakologicznej. Proces trwa, ale może się zakończyć za kilka, a nawet kilkanaście godzin - informację potwierdził PAP zajmujący się od ponad 20 lat słynnym żużlowcem dr. n. med. Cezary Rybacki.

Zobacz koniecznie: Tomasz Gollob wybudzany ze śpiączki. Ale co czeka go dalej?

46-letni Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, w niedzielne przedpołudnie miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi. Jak wykazały badania w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również oba płuca stłuczone. Jeszcze w niedzielę przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. 

RadioZET.pl/PAP/AN