Zamknij

Wybory 2020: Duda czy Trzaskowski? Sprawdź, na kogo zagłosują słynni sportowcy

02.07.2020 10:54
Wybory 2020
fot. East News

Druga tura wyborów prezydenckich w Polsce zbliża się wielkimi krokami i od kilku dni wzbudza ogromne emocje wśród polskiej społeczności, także wśród słynnych sportowców. Wszyscy zadają sobie pytanie: kto wygra? Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Wiele gwiazd polskiego sportu zna już odpowiedź na to pytanie.

Jednym z pierwszych znanych polskich sportowców, który ujawnił swoje zamiłowanie do jednej ze stron był Tomasz Adamek, który oznajmił, że zagłosuję na obecnego prezydenta RP - Andrzeja Dudę.

- Powiedziałem prezydentowi: "kibicuję panu". Myślę, że pan Duda wygra wybory przed czasem, jak kiedyś ja w ringu. W pierwszej turze. A jak dojdzie do "dogrywki", to konkurent nie będzie miał szans - powiedział były pięściarz portalowi sportowefakty.wp.pl przed 28 czerwca.

Wybory 2020: Duda czy Trzaskowski? Na kogo zagłosują słynni sportowcy?

Warto dodać, że Adamek znalazł się w grupie kilkudziesięciu osób, które przywitały Andrzeja Dudę podczas jego wizyty w USA w Waszyngtonie. Były mistrz świata w wadze półciężkiej i junior ciężkiej od lat opowiada się za prawicą.

W dniu ostatniego głosowania sporo o swoich poglądach politycznych powiedział nam Radosław Majdan, a w zasadzie jego małżonka - Małgorzata Rozenek-Majdan. "Trzasnęliśmy to" - napisała żona byłego bramkarza reprezentacji Polski, sugerując, że para oddała swój głos na obecnego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Tego, za kim opowiada się Jan Tomaszewski, nie trzeba nikomu wyjaśniać: - Dla mnie nie ma innego wyjścia niż Andrzej Duda. Tym bardziej, że kontrkandydat - Rafał Trzaskowski - powiedział, że jak zostanie prezydentem, to doprowadzi do zalegalizowania związków partnerskich - wyznał legendarny golkiper.

Podobną sympatią darzy Andrzeja Dudę inny były reprezentant Polski i legenda Widzewa Łódź - Marek Citko. - Andrzej Duda dobrze reprezentuje Polskę za granicą i gwarantuje spokojną współpracę z Sejmem. To polityk, który porusza ważne dla Polaków kwestie rozwoju oraz ochrony rodziny - powiedział Citko dla tvp.info.

Wielu z kibiców na pewno znane są poglądy Romana Koseckiego i Dariusza Dziekanowskiego. Byli napastnicy mają bowiem za sobą przygody w sejmie z ramienia Platformy Obywatelskiej.

- Głosowałem na Rafała Trzaskowskiego. Do przerwy 0:1, tak to widzę. Gratuluję panu Dudzie, ma sporą przewagę, ale urzędującemu prezydentowi jest zawsze łatwiej - powiedział Kosecki.

Roman Kosecki i Dariusz Dziekanowski

Odmienne poglądy ma brązowy medalista olimpijski w boksie z Barcelony Wojciech Bartnik. Były pięściarz często zamieszcza na swoim profilu na Facebooku wpisy nawołujące do głosowania na Andrzeja Dudę. - Oddam głos na Andrzeja Dudę. Jemu zaufałem ja i moja rodzina - wyznał w jednym z filmików.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl

Posłuchaj podcastu