Sportowiec 2018 roku: Sonda Radia ZET

28.12.2018 11:09

Internauci Radia ZET wybierają Sportowca 2018 roku. Głosować można do 6 stycznia do godziny 12.

Rok 2018 obfitował w wiele sportowych wydarzeń. Na początku polscy kibice fascynowali się walką Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni oraz na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Lider polskiej kadry nie miał sobie równych w sezonie 2017/18, w którym wygrał praktycznie wszystko, co było do wygrania: Kryształową Kulę za klasyfikację Pucharu Świata, Turniej Czterech Skoczni, w których wygrał wszystkie cztery konkursy, a także inne turnieje jak: Raw Air, Willingen Five czy Planica 7.

Głośno o Polaku było również w górach, gdzie zasłynął Andrzej Bargiel. Himalaista został pierwszym człowiekiem w historii, który zjechał na nartach ze szczytu K2.

W marcu w trakcie mistrzostw świata w Birmingham ogromną sensację sprawiła polska sztafeta mężczyzn: Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina pobili rekord świata na dystansie 4x400 m.

W sierpniu w trakcie mistrzostw świata w Berlinie złoty medal na 800 m zdobył Adam Kszczot, a Anita Włodarczyk nie miała sobie równych w rzucie młotem. W stolicy Niemiec niezwykłego wyczynu dokonała Justyna Święty-Ersetic, która w ciągu półtorej godziny zdobyła dwa najcenniejsze krążki - w biegu na 400 m oraz w sztafecie 4x400 m razem z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Igą Baumgart-Witan, Patrycją Wyciszkiewicz.

W tym samym miesiącu Michał Kwiatkowski zwyciężył w Tour de Pologne. W tym samym sezonie były mistrz świata wygrał też pierwsze w swojej karierze wyścigi etapowe najwyższej kategorii - Tirreno-Adriatico.

Wśród nominowanych znalazła się też wioślarska osada w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann. Czwórka podwójna zdobyła złoty medal mistrzostw Europy w Glasgow i złoto mistrzostw świata w Płowdiw.

We wrześniu reprezentacja Polski siatkarzy obroniła tytuł mistrzów świata na mundialu w Bułgarii i we Włoszech. W Turynie biało-czerwoni pokonali w finale Brazylię 3:1, a najlepszym  zawodnikiem turnieju został wybrany Bartosz Kurek.

Kto zasługuje na tytuł Sportowca 2018 Roku? Zagłosuj!