15 metrów w niecałe 7 sekund. "Spiderwoman" z Indonezji pobiła rekord świata [WIDEO]

22.10.2019 21:31
Aries Susanti Rahayu
fot. Twitter

15 metrów w niecałe 7 sekund. "Spiderwoman" z Indonezji, Aries Susanti Rahayu, pobiła rekord świata we wspinaczce sportowej. Zobacz WIDEO jej nieprawdopodobnego występu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wspinaczka sportowa to dyscyplina, która w 2020 roku w Tokio zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich. Wszystko wskazuje na to, że 24-letnia Aries Susanti Rahayu będzie jedną z faworytek do zdobycia złotego medalu. Podczas zawodów Pucharu Świata IFSC sportsmenka z Indonezji ustanowiła rekord świata.

Rahayu osiągnęła szczyt 15 metrów w czasie 6.995 sekundy. Indonezyjce udało się pobić rekord, mimo lekkiego urazu dłoni. Poprzedni najlepszy rezultat należał do Yi-Ling Song i wynosił 7.101 sekundy. Azjatce szybko nadano odpowiedni do jej umiejętności przydomek - "Spiderwoman" z Indonezji.

Aries Susanti Rahayu jest dwukrotną mistrzynią Igrzysk Azjatyckich. Swoją przygodę ze wspinaczką sportową rozpoczęła już w dzieciństwie, gdzie nie miała sobie równych podczas wspinania się... na drzewa. - To jest rywalizacja głównie z samym sobą. Za każdym razem myślisz, jak pokonać swój najlepszy wynik - przyznała mediom aktualna rekordzistka świata.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl