Zamknij

Barbarzyńskie metody Rosjan. Wysłali matce zdjęcie zamordowanego syna

07.05.2022 18:45
Danił Zwonik
fot. Danił Zwonik/Facebook

Danił Zwonik, były ukraiński mistrz w Kyokushin Karate, został zamordowany w Mariupolu. Rosjanie po dokonaniu zbrodni wysłali zdjęcie sportowca jego matce, by w ten sposób poinformować o śmierci syna.

Danił Zwonik po raz ostatni startował w mistrzostwach Ukrainy w rodzinnym Doniecku w 2014 roku. Wojna w Ukrainie rozpętana przez Władimira Putina - podobnie jak każdego młodego mężczyznę - zaprowadziła go do wojska. Znalazł się na terenie zakładów metalurgicznych Azowstal w Mariupolu, a więc w regionie najcięższych walk. To w tamtych okolicach poniósł śmierć.

Zwonik wraz z innymi zakładnikami trafił do rosyjskiej niewoli. Na nagraniach opublikowanych w połowie kwietnia wrogowie zapewniali, że przestrzegane będą wszystkie prawa, a pojmanym nic się nie stanie. Żołnierze Putina kolejny raz udowodnili, że dane słowo nie jest dla nich nic warte. Podobnie jak ludzkie życie.

Rosjanie zamordowali mistrza karate. Zdjęcie wysłali matce

Przed śmiercią Zwonik był torturowany, a zginął prawdopodobnie od strzału w tył głowy. Tak wynika z relacji jego matki, która otrzymała od morderców zdjęcie zmasakrowanego ciała swojego syna. Miał zostać "zlikwidowany" z powodu jego rzekomego popierania "idei nazistowskich".

Ciało 25-letniego Daniła Zwonika zostało przekazane rodzinie 1 maja.

RadioZET.pl/svoboda.org/kyokushinkarate.news