Zamknij

Maja Włoszczowska odzyskała rowery. Sprawa ma swój happy end

31.10.2021 09:33
Maja Włoszczowska
fot. pixathlon/Andreas Dobslaff/REPORTER/East News

Maja Włoszczowska odzyskała rowery. Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska poinformowała w mediach społecznościowych, że policja odzyskała jednoślady, które zostały skradzione w nocy z piątku na sobotę.

Maja Włoszczowska w sobotę poinformowała kibiców o kradzieży jej rowerów. Sportsmenka opisała całą sytuację, przekazując, że złodzieje włamali się do jej rowerowni. Na koniec zaapelowała do przestępców, aby oddali jej jednoślady, bo jak zaznaczyła "nikt tych rowerów nie kupi".

Na całą sytuację zareagował nawet Andrzej Duda. - UWAGA! Okradziono Maję Włoszczowską. Złodzieje zabrali jej trzy rowery. Przeczytaj charakterystykę, może pomożesz! - napisał prezydent. Na szczęście historia miała szczęśliwe zakończenie, a sprzęt wrócił do właścicielki. Zdaniem Polsat News podejrzanym o kradzież rowerów Włoszczowskiej jest 31-letni recydywista. Został już zatrzymany przez funkcjonariuszy.

- Dostałam właśnie najlepszą możliwą dziś wiadomość. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odzyskali wszystkie moje rowery i zatrzymali sprawcę włamania - poinformowała Włoszczowska.

Maja Włoszczowska odzyskała skradzione rowery

- Bardzo dziękuję jeleniogórskiej Policji oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawę. Przyznam, że nie spodziewałam się aż tylu udostępnień i wiadomości z wieloma bardzo ciekawymi sugestiami. Nie wierzyłam też, że uda się rowery odzyskać, tym bardziej tak szybko! Już widziałam je poza granicami kraju albo rozebrane na części. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję! Jeszcze nie wiem, jak się wszystkim odwdzięczę, ale coś wymyślę! - dodała.

Maja Włoszczowska zakończyła karierę 2 października. Wówczas zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w maratonie MTB na włoskiej wyspie Elba. Zawodniczka pozostaje jedyną Polką mającą w dorobku medale olimpijskie w kolarstwie. Srebro wywalczyła na IO Pekinie w 2008 roku, a sukces powtórzyła w Rio de Janeiro w 2016.

W mistrzostwach świata wywalczyła jeden złoty (2010) i cztery srebrne medale indywidualnie (2004, 2005, 2011, 2013), nie licząc trofeów w sztafecie.

RadioZET.pl