Zamknij

Włoski ekspert i przyjaciel Kubicy: Williams wybrał Sirotkina

Krzysztof Sobczak
09.01.2018 20:18
Robert Kubica
fot. Twitter/Williams Racing

Wszystko wskazuje na to, że saga z powrotem Roberta Kubicy do Formuły 1 dobiegła do nieszczęśliwego końca. Jak informuje włoski ekspert, a prywatnie przyjaciel Polaka Roberto Chinchero, Williams zdecydował się postawić na Siergieja Sirotkina.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Nie ma niespodzianek: Angielski team potwierdzi porozumienie z Siergiejem Sirotkinem, tworząc najmłodszy duet w Formule 1, złożony z 19-letniego Strolla i 22-letniego zawodnika z Rosji - pisze Chinchero, który zna się z Robertem od czasów jego startów w kartingu. Włoch przekonuje, że oficjalna decyzja powinna zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu. Wcześniej podobną datę, 16 stycznia, ogłosił portal WP Sportowe Fakty.

Zobacz także

O sukcesie Sirotkina miały przesądzić trzy czynniki: lepsza niż się spodziewano jazda podczas testów w Abu Zabi, ale przede wszystkim ogromne wsparcie finansowe banku SMP oraz gwarancja nie na rok, a na dwa lata.

- Rosyjski kierowca, dzięki wsparciu swojego sponsora SMP, uzyskał bardzo korzystne warunki w zespole z Grove, gdzie zostanie kierowcą obok Strolla. Tymczasem inni kandydaci, jego rodak Kwiat oraz Kubica, odpadli - przesądza Chinchero, który dodaje, że w ostatniej chwili do gry włączył się Daniił Kvyat. Rosjanin rzucił na szalę podobne wsparcie finansowe oraz większe doświadczenie, ale nie przekonało to włodarzy brytyjskiej stajni.

Decyzja ma być nieodwołalna, a może ją zburzyć jedynie utrata finansowania przez Sirotkina. To - jak się wydaje, nawet mimo pewnym problemów banku SMP - wydaje się niemożliwe.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/Sportowe Fakty/KS