Zamknij

Ile będzie zarabiać Witold Bańka, jeśli zostanie szefem WADA?

Andreas Nicolaides
04.02.2019 12:58
Witold Bańka
fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta

Witold Bańka w listopadzie może oficjalnie zostać szefem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). W rozmowie z Radiem ZET zdradził, na jakie wynagrodzenie może liczyć, jeśli zostanie wybrany. Ile zarabia szef WADA?

Witold Bańka od 2015 roku pełni w rządzie Mateusza Morawieckiego (wcześniej Beaty Szydło) funkcję ministra sportu i turystyki. Już w listopadzie tego roku może zostać nowym szefem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Kilka dni temu Komitet Rady Europy ds. WADA (CAHAMA) wybrała go jako swojego kandydata na to stanowisko. Głosowanie wygrał już w pierwszej rundzie.

Witold Bańka - zarobki

Bańka nie ukrywa, że jest faworytem do objęcia stanowiska w listopadzie. - Mandat europejski jest bardzo silny, myślę, że też ta liczba państw, też 28 głosów, które otrzymałem, też zrobiła wrażenie na potencjalnych kontrkandydatach z innych kontynentów, którzy chcieliby się ujawnić - powiedział w programie Gość Radia ZET.

Ile zarabia szef WADA?

Na jakie zarobki może liczyć szef WADA? - Do tej pory była to funkcja społeczna, natomiast w nowym statucie jest przewidziane jakieś wynagrodzenie. To do 100 tys. franków szwajcarskich [rocznie]. Nie jest określony pułap wynagrodzenia, to dopiero będzie określane - przewidywał w rozmowie z Beatą Lubecką.

RadioZET.pl/AN