Zamknij

Robert Kubica podpisał kontrakt w F1? Williams zaprzecza

Krzysztof Sobczak
13.11.2017 12:56
Robert Kubica
fot. Facebook/Renault Sports F1

Rzecznik prasowy teamu Williams zaprzeczył doniesieniom, jakoby Robert Kubica podpisał kontrakt z zespołem na sezon 2018. Polak wciąż pozostaje tylko "jedną z opcji".

Zagłosuj

Czy Robert Kubica wróci do Formuły 1 w barwach Williamsa?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nie ma dnia, by w mediach nie pojawiła się jakaś informacja, czy jak kto woli plotka, na temat Roberta Kubicy. Jego ewentualny powrót do Formuły 1 rozpala wszystkich fanów sportów motorowych, a to z kolei rodzi szereg spekulacji. W niedzielę pojawiły się nawet doniesienia, że krakowianin parafował już umowę i w przyszłym roku zobaczymy go w padoku. Te informacje, których autorem był dziennikarza Canal+ Julien Fabreau, w poniedziałek zostały zdementowane.

Zobacz także

- To bzdura. Informacje  o podpisaniu kontraktu z Robertem Kubicą są całkowicie nieprawdziwe - przyznał rzecznik brytyjskiej stajni cytowany przez "The Drive".

Podobną informację przekazał holenderski dziennikarz Olav Mol, ale zastrzegał przy tym, że umowa leży na stole.

Według "The Drive", zakontraktowanie Kubicy zależy już tylko od jednej kwestii - sponsora. Jeśli Polak zdoła przyprowadzić do mającego kłopoty finansowe Williamsa bogatego inwestora, jego powrót w zasadzie stanie się faktem. Testy w Abu Zabi, które zostały już potwierdzone przez dyrektora technicznego Paddy'ego Lowe'a, mają być jedynie okazją do pracy nad ustawieniami bolidu.

RadioZET.pl/The Drive/KS