Williams komentuje pogłoski na temat powrotu Roberta Kubicy

Maciej Walasek
19.10.2018 16:39
Robert Kubica
fot. Williams Martini Racing/Facebook

Claire Williams zabrała głos w sprawie angażu Roberta Kubicy na sezon 2019 w roli pełnoetatowego kierowcy wyścigowego. Szefowa ekipy z Grove stwierdziła, że nazwisko krakowianina znajduje się na ich krótkiej liście. Dodatkowo podkreśliła, że zespół musi patrzeć na kwestie finansowe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook  

Drugi rok z rzędu trwa poważna walka Roberta Kubicy o posadę kierowcy wyścigowego w Formule 1. Rok temu Polak przegrał w ostatniej chwili z Siergiejem Sirotkinem, lecz teraz ma mieć za sobą solidne wsparcie w postaci Orlenu. Jednak oprócz tych dwóch zawodników o posadę walczy jeszcze Esteban Ocon. Williamsowi jest to na rękę, ponieważ ekipa może podbijać stawkę, aby zdobyć jak największe środki do budżetu.

- Kubica jest na naszej krótkiej liście. Są na niej bardzo utalentowani kierowcy. Robert wykonał świetną robotę dla nas w tym roku i byłby świetnym partnerem dla George'a Russella w nowym sezonie. Jednak nie jesteśmy gotowi, by podjąć decyzję w tej chwili – zdradziła Claire Williams w Austin, gdzie w ten weekend odbędzie się Grand Prix USA.

Zobacz także

Problem pojawia się z Oconem, który dostał więcej czasu na zgromadzenie kilku sponsorów. Jeśli mu się to uda, podpisze kontrakt z brytyjską stajnią.

- Moglibyśmy podpisać kontrakt z Estebanem na rok. Chcielibyśmy, aby zachował miejsce w F1. Nie mamy jednak takiej elastyczności, jeśli chodzi o obsadę drugiego miejsca. Jest kilka różnych czynników, które są decydujące w tym aspekcie – podkreśliła szefowa Williamsa.

W zeszłym roku brytyjski zespół przedłużał decyzję wyboru drugiego kierowcy, do której finalnie doszło w styczniu. Teraz Robert Kubica przekonywał, że nie chce tak długo czekać na ostateczny werdykt. Jednak stajnia z Grove m inne plany.

- Ciągle jesteśmy na bardzo wczesnym etapie, jeśli chodzi o rozmowy ze sponsorami i podpisywanie umów. Jeśli zdobędziemy nowych partnerów, będziemy mieć większą swobodę w podejmowaniu decyzji. Dlatego nie zamierzamy się spieszyć - wyjaśniła Williams.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW