Williams ogłosi skład na 2018 rok jeszcze w tym tygodniu

Krzysztof Sobczak
13.12.2017 11:17
Robert Kubica
fot. Twitter/Williams Racing

Williams powinien ogłosić skład na 2018 rok w piątek 15 grudnia - informuje agencja TASS. Rosjanie są żywo zainteresowani decyzją brytyjskiej stajni, gdyż jednym z kandydatów do objęcia fotela drugiego kierowcy jest Siergiej Sirotkin. Jego konkurentem jest Robert Kubica.

Zagłosuj

Czy Robert Kubica wróci jeszcze do Formuły 1?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W tej sprawie pojawiło się mnóstwo spekulacji i dopóki nie będzie oficjalnego ogłoszenia, wszystko jest możliwe. Zdaniem większości mediów sprawa jest już jednak przesądzona - na ostatniej prostej Sirotkin pokonał Kubicę, a przeważyć miały względy ekonomiczne. Rosjanin ma wnieść do zespołu 15 milionów euro i gwarancję podobnej sumy na 2019 rok. Sponsorzy Kubicy oferują "tylko" 8 mln na jeden rok.

Zobacz także

Sirotkin, który włączył się do wyścigu o posadę w Williamsie w ostatniej chwili, miał zrobić duże wrażenie na zespole podczas testów w Abu Zabi. Osiągane przez niego wyniki przerosły oczekiwania, a wobec wizji tak dużego wkładu dla przeżywającego problemy finansowe teamu miały dać kolejny argument na korzyść 22-latka.

Wszystko wskazuje więc na to, że wielkiego powrotu do Formuły 1 Roberta Kubicy nie będzie. Decyzja ma zostać ogłoszona w najbliższy piątek.

RadioZET.pl/TASS/KS