Zamknij

Wiesław Hartman nie żyje. Medalista olimpijski z Moskwy miał 71 lat

24.11.2021 14:10
Wiesław Hartman nie żyje
fot. PZJ

Wiesław Hartman nie żyje. Srebrny medalista olimpijski z igrzysk w Moskwie w 1980 roku w jeździectwie zmarł w środę 24 listopada. Miał 71 lat.

Wiesław Hartman był wielokrotnym wicemistrzem Polski w jeździectwie, a największy sukces osiągnął na igrzyskach olimpijskich w Moskwie w 1980 roku. 30-letni wówczas zawodnik wywalczył srebrny medal w skokach przez przeszkody w rywalizacji drużynowej. W kadrze byli wówczas ponadto Janusz Bobik, Jan Kowalczyk i Marian Kozicki.

W środę Polski Związek Jeździecki poinformował o śmierci Wiesława Hartmana. Podobny post pojawił się na profilu "Miłosnej", z którą 71-latek był związany.

Zmarł Wiesław Hartman

"Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w nocy 24.11.2021 r. zmarł Wiesław Hartman srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie, wielokrotny medalista MP, reprezentant Polski, zawodnik, trener i Członek Zarządu LKS »Nadwiślani«" - czytamy w komunikacie PZJ.

"W głębokim żalu żegnamy naszego kolegę, członka naszego klubu, trenera, sportowca, koniarza z krwi i kości. [...] Człowiek o wielkim talencie i uporze. Znakomity fachowiec.  Mamy nadzieje, że tam, dokąd poszedłeś, czeka już twój Norton [koń, na którym zdobywał medal olimpijski - red.]" - napisano na profilu "Miłosnej".

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 26 listopada w Kwidzynie.

RadioZET.pl