Zamknij

Wielki sukces Polki. Urszula Łoś wicemistrzynią Europy

16.08.2022 18:20

Urszula Łoś zajęła we wtorek drugie miejsce na kolarskich mistrzostwach Europy na torze w konkurencji keirin i tym samym zdobyła srebrny medal tej imprezy. Złoto trafiło do Niemki Sophie Friedrich, a brąz do Ukrainki Oleny Starikowej.

Wielki sukces Polki. Urszula Łoś wicemistrzynią Europy
fot. East News

Urszula Łoś wywalczyła we wtorek w Monachium srebrny medal kolarskich mistrzostw Europy na torze w konkurencji keirin. Mistrzynią kontynentu została Niemka Lea Sophie Friedrich, a brąz zdobyła Olena Starikowa z Ukrainy.

Polka, która już w pierwszej rundzie i półfinale prezentowała znakomitą dyspozycję, wylosowała prowadzenie na trzech pierwszych rundach. Miała więc najgroźniejsze rywalki za plecami i musiała odpierać ich ataki. Dwa okrążenia przed końcem wyprzedziła ją aktualna mistrzyni świata Friedrich.

Urszula Łoś wicemistrzynią Europy w keirinie

Łoś utrzymywała się na medalowej pozycji przez cały dystans, trzymając się blisko Niemki i odpierając ataki doświadczonej Francuzki Mathilde Gros. Ta jednak osłabła na ostatniej rundzie i Łoś niezagrożona finiszowała na drugiej pozycji. Na trzecie miejsce w ostatniej chwili przesunęła się Starikowa.

W finale B (o miejsca 7-12) drugie miejsce zajęła Marlena Karwacka, plasując się na ósmej lokacie w końcowej klasyfikacji mistrzostw.

Reprezentacja Polski wyjeżdża z Monachium z czterema medalami. Dwa krążki wywalczyła w ME Urszula Łoś - brązowy w sprincie drużynowym (wraz z Marleną Karwacką i Nikolą Sibiak) i srebrny w keirinie. Brązowe medale zdobyły także Nikoła Wielowska w scratchu i Daria Pikulik w olimpijskiej konkurencji omnium.

RadioZET.pl/PAP