Zamknij

Rosjanka żąda wykluczenia Amerykanów: "Pochodzą z barbarzyńskiego państwa"

25.10.2022 19:54

Weronika Stiepanowa, ulubienica zbrodniarza wojennego Władimira Putina, bardzo ostro zareagowała na decyzję FIS podtrzymującą zawieszenie sportowców z Rosji i Białorusi. 21-latka domaga się... zawieszenia Amerykanów. "Pochodzą z »barbarzyńskiego państwa«" - napisała.

Weronika Stiepanowa
fot. Weronika Stiepanowa/Instagram

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) w sobotę podjęła decyzję o przedłużenie zawieszenia rosyjskich i białoruskich sportowców do końca sezonu 2022/2023. To efekt wciąż trwającej wojny w Ukrainie.

"Rada FIS postanowiła, z należytym uwzględnieniem uczciwości zawodów FIS i dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników, kontynuować swoją politykę zabraniającą rosyjskim i białoruskim zespołom oraz sportowcom udziału we wszystkich zawodach FIS" - napisano w uzasadnieniu. Jak można się było spodziewać, takie stawianie sprawy nie spodobało się rodakom Władimira Putina. Bardzo nerwowo zareagowała mistrzyni olimpijska z Pekinu w biegu sztafetowym 4x5 km, Weronika Stiepanowa.

Stiepanowa: wykluczyć Amerykanów

"Zwróciliście uwagę na argumentację FIS? »Z należytym uwzględnieniem uczciwości zawodów« - co to w ogóle znaczy?" - napisała 21-latka, która w kwietniu była gościem zbrodniarza wojennego na Kremlu podczas spotkania zorganizowanego dla olimpijczyków.

Stiepanowa na tym jednak nie poprzestała i wyszła z postulatem, by... wykluczyć również Amerykanów. Za co? "Na przykład, we wszystkich europejskich krajach (poza Białorusią) nie jest stosowana kara śmierci. A w USA ona istnieje. W stanach, z których pochodzą najlepsi zawodnicy, można stosować karę śmierci. Większość Europejczyków uważa ją za absolutne barbarzyństwo. Wykluczmy więc Amerykanów z rywalizacji, bo pochodzą z »barbarzyńskiego państwa«" - zauważyła, porównując tym samym bezpodstawne mordowanie ludności cywilnej w Ukrainie do zabijania sprawców zabójstw czy gwałtów.

Podała jeszcze jeden absurdalny przykład. "A co z kwestią zezwalania lub zakazywania małżeństw osób tej samej płci? Twoje państwo nie spełnia zachodnioeuropejskich standardów? Natychmiast wyeliminujcie sportowców z tych krajów! Wszystko to oczywiście dla zachowania wspomnianej integralności" - ironizowała.

Ze względu na decyzję FIS rodacy Putina i Aleksandra Łukaszenki nie wystąpią w przyszłorocznych mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Planicy.

loader

RadioZET.pl/Weronika Stiepanowa Instagram/sport.pl/PAP