WRC: Drastyczna decyzja Citroena. Kris Meeke wyrzucony z zespołu

Krzysztof Sobczak
24.05.2018 22:24
Kris Meeke wyrzucony z Citroena
fot. AFP/EastNews

Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen C3 WRC) został usunięty z teamu i nie pojedzie już w barwach Citroena w rajdowych mistrzostwach świata. Powodem drastycznej decyzji władz jest niebezpieczna jazda Meeke'a i wypadki, którym uległ w tym sezonie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

"Biorąc pod uwagę fakt, że związane z jazdą ryzyko nie było uzasadnione rywalizacją sportową, Citroen Racing WRT zdecydował o zakończeniu współpracy z Krisem Meeke i Paulem Nagle [pilot Meeke - przyp. red.] w 2018 roku" - napisano w oświadczeniu teamu.

Zobacz także

Wypadek Meeke w Rajdzie Portugalii

Podczas ostatniego wyścigu - Rajdu Portugalii, który był szóstą rundą cyklu, Meeke miał kolejny wypadek - uderzył w drzewo i został przetransportowany do szpitala. Brytyjczyk wygrał ten rajd w 2016 r. Wcześniej nie dokończył z powodu wypadku rywalizacji w Szwecji.

Rajd Portugalii wygrał Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC). W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Meeke zajmował po sześciu rundach ósme miejsce. Prowadzi Neuville, a drugi jest obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier. Kolejne zawody rozpoczną się 7 czerwca na Sardynii.

RadioZET.pl/PAP/KS