WKS Śląsk Wrocław mistrzem Polski. Kibice czekali na tytuł 20 lat

27.05.2022 22:30

WKS Śląsk Wrocław wygrał z Legią Warszawa w finale Energa Basket Ligi w piątym meczu 90:77 i zdobył mistrzostwo Polski. To już 18. tytuł dla wrocławian, którzy na złoto czekali od 2002 roku.

WKS Śląsk Wrocław - Legia

Szalony mecz we Wrocławiu. Kibice WKS-u Śląsk dwie dekady czekali na 18. tytuł mistrza Polski i w końcu ich cierpliwość została nagrodzona. Koszykarze z Dolnego Śląska w pięciu meczach rozstrzygnęli losy złotego medalu, a decydujące spotkanie miało miejsce w Hali Stulecia.

W pierwszej kwarcie wrocławianie rozbili Legię Warszawa, budując sobie 18 punktów przewagi i prowadził 27:11. Jednak zawodnicy stołecznego klubu przebudzili się w drugiej części i po zaledwie siedmiu minutach odrobili straty i sami "odskoczyli" gospodarzom na pięć punktów.

WKS Śląsk Wrocław mistrzem Polski

Trzecia kwarta przebiegła pod następną świetną grą Śląska, a zwłaszcza Kerema Kantera, który szalał na parkiecie, dominując pod koszem rywali. Wystarczy wspomnieć, że Kanter w całym meczu zdobył aż 26 punktów. Wrocławianie ponownie wyprzedzili Legię, ale w czwartej kwarcie utrzymali koncentrację i dopełniając formalność, przypieczętowali spotkanie zwycięstwem 90:77.

W ubiegłym sezonie WKS Śląsk Wrocław wywalczył brązowy medal. W tym roku sięgnęli po krążek z najcenniejszego kruszcu.

WKS Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 90:77 (27:11, 6:27, 28:14, 29:25)