Zamknij

W pożarze ciężarówki na autostradzie A1 spłonął koń szwedzkiej medalistki olimpijskiej

Krzysztof Sobczak
06.05.2019 18:30
Sara Algotsson Ostholt
fot. Xinhua/Photoshot/REPORTER

W pożarze samochodu na autostradzie A1 spłonął koń srebrnej medalistki olimpijskiej Szwedki Sary Algotsson Ostholt. - To wielka strata dla naszego sportu i osobista tragedia jednej z naszych najlepszych zawodniczek - oświadczyła Szwedzka Federacja Jeździecka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W ciężarówce jadącej z zawodów w Sopocie przewożone były dwa konie zawodniczki - Apertina i Chacco`s Crack. Pojazd zapalił się na jezdni w kierunku Łodzi, przy węźle Nowe Marzy.

- Sara jechała na zawody w Niemczech. W pewnym momencie nad ranem ona i kierowca poczuli zapach spalenizny i zatrzymali się. Palił się tył ciężarówki. Udało im się wyprowadzić tylko jednego, poparzonego konia. Drugi spłonął żywcem - powiedziała na antenie szwedzkiej telewizji SVT rzeczniczka federacji jeździeckiej Lotta Amnestal.

Dodała, że jeszcze nie wiadomo, który z koni przeżył, ponieważ zawodniczka jest w głębokim szoku i udziela tylko minimalnych informacji. - Osobiście i z wielkim poświęceniem ratowała zwierzęta. Nie odniosła obrażeń, natomiast kierowca, który jest jednocześnie opiekunem koni, jest poparzony - poinformowała.

Sara Algotsson Ostholt medalistką IO z Londynu

Algotsson Ostholt zdobyła podczas olimpiady w Londynie w 2012 roku srebrny medal we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

RsdioZET.pl/PAP/KS