Nie będzie wielkiego powrotu do F1? Rozbieżne głosy na temat Kubicy

Maciej Walasek
09.12.2017 11:33
Robert Kubica
fot. Williams Martini Racing / FB

W przeciągu kilku dni po testach Roberta Kubicy w Abu Zabi, pojawiły się sprzeczne doniesienia na temat ewentualnego angażu 33-latka w Williamsie. Najprawdopodobniej brytyjski zespół ma podjąć decyzję przed świętami Bożego Narodzenia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Testy na torze Yas Marina miały być kropką nad i, gdzie Kubica miał rozwiać wszelkie wątpliwości szefom ekipy z Grove i pokazać, że to on zasługuje na miejsce w teamie. Jednak zamiast odpowiedzi, pojawiło się więcej znaków zapytania.

Zobacz także

Rosnące szanse Sirotkina

Chociaż inżynierowie byli pod wrażeniem wyczynów krakowianina, który potrafił utrzymywać tempo wyścigowe, Polak miał problemy z tempem kwalifikacyjnym. Na jego tle lepiej zaprezentował się Siergiej Sirotkin, który oprócz lepszego wyniku drugiego dnia testów ma lepsze zaplecze finansowe. Według zagranicznych mediów, Rosjanin może wnieść do Williamsa około 15 milionów dolarów. Tymczasem Kubica ze swoimi sponsorami mogą sobie pozwolić jedynie na 8 milionów euro.

Zagłosuj

Czy Williams zatrudni Roberta Kubicę?

Liczba głosów:

Koniec marzeń o powrocie?

Po testach w Abu Zabi w środkach masowego przekazu na temat 33-latka zaczęło pojawiać się coraz więcej negatywnych opinii podając, że polski zawodnik stracił szansę zatrudnienia w ekipie z Grove. W poniedziałek, krakowianin pojawił się w siedzibie brytyjskiego zespołu, aby wspólnie podsumować dwa dni testów. Dzień później w fabryce zjawił się Siergiej Sirotkin. Kierowcy przeszli jeszcze test w symulatorze, który miał rozwiać wątpliwości.

Nie brakuje głosów, że pomimo testów, Kubica pozostaje głównym faworytem do zostania nowym kierowcą Williamsa. Jak podaje Sky Sports i Motorsport, ostateczną decyzję poznamy w ciągu najbliższych kilku dni. Czas nieubłaganie mija i chociaż sam team przekonuje, że ma czas do końca roku, zdaniem mediów ogłoszenie nazwiska nowego kierowcy nastąpi przed świętami Bożego Narodzenia.

RadioZET.pl/sport/mw