Vuelta a Espana: Upadek Kwiatkowskiego, Polak traci podium

Krzysztof Sobczak
31.08.2018 17:16
Michał Kwiatkowski miał upadek na 7. etapie Vuelty
fot. PAP/EPA

Francuz Tony Galopin (AG2R) wygrał po samotnym ataku siódmy etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana z Puerto Lumbreras do Pozo Alcon (187,5 km). Jego rodak Rudy Molard (FDJ) pozostaje liderem. Michał Kwiatkowski (Sky) miał upadek i spadł na 6. miejsce w klasyfikacji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Galopin zaatakował samotnie na ostatnich kilometrach. Wyprzedził o pięć sekund mistrza świata Słowaka Petera Sagana (Bora-hansgrohe) i Hiszpana Alejandro Valverde (Movistar).

Na 29. miejscu przyjechał Rafał Majka (Bora-hansgrohe) - także 5 s za zwycięzcą.

Vuelta: Upadek Kwiatkowskiego

Kwiatkowski jadąc w decydujących momentach etapu w czołówce grupy faworytów upadł na zjeździe na jednym z zakrętów na ok. 8 km przed metą. Polak ratował się przed kraksą z kolarzami, którzy tuż przed nim zaliczyli upadek. Stracił blisko 40 sekund do prowadzących. Mimo ambitnego pościgu, wraz z innymi kolarzami, ostatecznie finiszował na 36. pozycji 30 sekund po zwycięzcy.

W klasyfikacji generalnej po siedmiu etapach Mollard wyprzedza Valverde o 47 sekund i Niemca Emanuela Buchmanna (Bora-hansgrohe) o 48. Kwiatkowski jest szósty ze stratą 1.06 do lidera.

W sobotę ósmy etap wyścigu z Linares do Almaden (195,1 km).

RadioZET.pl/PAP/KS