Vuelta a Espana - Arndt wygrał etap, spadek Rafała Majki w klasyfikacji generalnej

31.08.2019 18:02

Nikias Arndt z grupy Team Sunweb wygrał ósmy etap wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana z Valls do Igualada o długości 167 km. Na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyszedł Francuz Nicolas Edet (Cofidis), który na etapie był 11. w tym samym czasie co zwycięzca.

Rafał Majka (Bora-hansgrohe) został sklasyfikowany na 40. pozycji ze stratą 9.24 do zwycięzcy i w klasyfikacji generalnej spadł na ósme miejsce. Polak aktualnie traci do lidera 4.59.

Drugi na niedzielnym etapie był Hiszpan Alex Aranburu Deba (Caja Rural-Seguros), a trzeci Belg Tosh Van der Sande (Lotto-Soudal) - wszyscy w tym samym czasie co zwycięzca 3:50.48.

Na mecie peleton zameldował się ze stratą 9.24 i liderem został Edet, który przed sobotnim etapem był 16. Na trzecią pozycję spadł Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez (Astana), który był liderem przed startem do 8. etapu.