Vuelta a Espana: Sam Bennet wygrał 4. etap, Roglić nadal liderem

23.10.2020 18:01
Sam Bennett

Irlandczyk Sam Bennett (Deceunick-Quick Step) wygrał po finiszu z peletonu czwarty etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana, z metą w miejscowości Ejea de los Caballeros. Czerwoną koszulkę lidera zachował Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Bennett wyprzedził Belga Jaspera Philipsena (UAE-Team Emirates), a trzecią lokatę zajął włoski kolarz polskiego pochodzenia Jakub Mareczko (CCC).

- Myślałem, że nie dam rady dogonić Jaspera. Zacząłem jednak nabierać prędkości i przyspieszałem do samego końca. Moi koledzy z drużyny wykonali fantastyczną pracę - powiedział Bennett.

Vuelta 2020: WYNIKI 4. etapu

Irlandczyk po raz trzeci w karierze cieszył się z etapowego zwycięstwa na Vuelcie. Dwa odniósł w ubiegłorocznej edycji. 30-latek w dorobku ma też dwa triumfy w trakcie Tour de France i trzy w Giro d'Italia.

W zasadniczej grupie przyjechało trzech Polaków. Najwyżej - na 16. miejscu - odcinek ukończył Łukasz Wiśniowski (CCC).

W klasyfikacji generalnej Roglić wciąż ma przewagę pięciu sekund nad Irlandczykiem Danem Martinem (Israel Start-Up Nation). Polacy zajmują odległe lokaty. Najlepszy Michał Gołaś (Polska/Ineos Grenadiers) jest 92. z ponad 40-minutową stratą.

W piątek kolarze przejadą 184 km z Huesci do Sabinanigo. Na trasie znajdują się trzy górskie premie, w tym dwie drugiej kategorii.